Αγωνιστική εβδομάδα για τη Ν.Ε.Λ και την ομάδα Παίδων Υδατοσφαίρισης του συλλόγου μας, η οποία λαμβάνει μέρος στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος μετά από ένα σερί 12 νικών!

Η ομάδα Παίδων, μετά από μια εξαιρετική πορεία, χωρίς καμμία ήττα, βρίσκεται μεταξύ των 10 καλύτερων ομάδων της κατηγορίας στη χώρα μας και ταξιδεύει για τη Θεσσαλονίκη, όπου θα διεξαχθεί η τελική φάση.

Οι ομάδες είναι χωρισμένες σε 2 ομίλους των πέντε και οι αγώνες για την κατάταξη των ομίλων ξεκινούν την Πέμπτη 28 Ιουνίου και ολοκληρώνονται το Σάββατο 30 Ιουνίου. Την Κυριακή 1η του Ιούλη, θα διεξαχθούν οι αγώνες της τελικής κατάταξης, με το μικρό τελικό να είναι προγραμματισμένος στις 17:00 και το μεγάλο τελικό στις 18:00 το απόγευμα.

Οι 2 όμιλοι της τελικής φάσης του Παννεληνίου Πρωταθλήματος Παίδων 2018:

        Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ                                      Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΑΟΚ ΑΣ                                                              ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                       ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                                             ΝΟ ΧΙΟΥ

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική  Πέμπτη             28/06/2018

ΩΡΑ: 19:30  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΠΑΟΚ    ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική  Παρασκευή    29/06/2018

ΩΡΑ: 11:00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 12:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ   ΠΑΟΚ

3η  αγωνιστική  Παρασκευή    29/06/2018

ΩΡΑ: 19:30  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

4η  αγωνιστική  Σάββατο              30/06/2018

ΩΡΑ: 11:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00  ΠΑΟΚ    ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η  αγωνιστική  Σάββατο               30/06/2018

ΩΡΑ: 19:30  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική  Πέμπτη             28/06/2018

ΩΡΑ: 17:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:30  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

2η  αγωνιστική  Παρασκευή    29/06/2018

ΩΡΑ: 09:00  ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική  Παρασκευή    29/06/2018

ΩΡΑ: 17:30  ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

4η  αγωνιστική  Σάββατο              30/06/2018

ΩΡΑ: 09:00  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 10:00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5η  αγωνιστική  Σάββατο               30/06/2018

ΩΡΑ: 17:30  ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 18:30  ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ   01/07/2018  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  09:00  η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου

ΩΡΑ:  10:00  η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου

ΩΡΑ:  11:00  η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)

ΩΡΑ:  12:00  η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)

ΚΥΡΙΑΚΗ  01/07/2018  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  17:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  18:00 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

 

Η αποστολή της ομάδας Υδατοσφαίρισης Παίδων της Ν.Ε.Λ:  Μαργαρίτης Δ., Καραλής Α., Βαρδακάρης Α., Ευσταθίου Α., Βασιλόπουλος Α., Χατζής Γ., Γεωργίου Ι., Χαρίσης Ο., Πάτσικας Β., Τζίκας Δ., Μπαλτόπουλος Γ., Ζακυνθινός Ι., Ζαχόπουλος Κ., Παπαναστασίου Δ.

Προπονητής της ομάδας μας ο Κώστας Γαλανόπουλος και βοηθός προπονητή ο Κώστας Γαβριάς.

2018-06-26T09:00:52+00:00