Ο καιρός έφτασε και η ομάδα υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων της Ναυταθλητικής Ένωσης Λάρισας θα βρεθεί το τριήμερο 21-23 Ιουλίου στην Αθήνα, όπου θα λάβει μέρος στους τελικούς του αντίστοιχου Εθνικού πρωταθλήματος.

Η Ν.Ε.Λ βρίσκεται για 2η συνεχόμενη χρονιά στους τελικούς της διοργάνωσης και μεταξύ των 10 καλύτερων ομάδων της χώρας μας, ως μοναδική εκπρόσωπος της Λάρισας, αλλά και της υπόλοιπης Θεσσαλίας.

Οι ομάδες που θα αντιμετωπίσουμε προέρχονται, στη συντριπτική πλειοψηφία τους, από συλλόγους με μεγάλη ιστορία τόσο στην υδατοσφαίριση, όσο και τον αθλητισμό γενικότερα και είναι χαρά και τιμή για το σύλλογό μας και την πόλη μας, να βρισκόμαστε εκεί για να δώσουμε τον καλύτερο εαυτό μας.

Οι αθλητές που θα ακολουθήσουν τη Ν.Ε.Λ σε αυτή την τελική φάση της κατηγορίας Μίνι Παίδων είναι οι:

1 Πάτσικας Γεδεών

2 Χατζής Γρηγόρης

3 Πάτσικας Βασίλης

4 Βίτκος Θωμάς

5 Βασιλόπουλος Τάσος

6 Καραλής Θάνος

7 Παπαναστασίου Δημήτρης

8 Παπαδημητρίου Σωτήρης

9 Ευστάθιου Θάνος

10 Ζαχόπουλος Κωσταντίνος

11 Χατζίνας Δημήτρης

12 Καραλής  Χρήστος

13 Μότσιας Θεοδόσης

14 Μπανάσιος Αποστόλης

*Προπονητής της ομάδας μας ο Κώστας Γαλανόπουλος και μαζί του ο Γιάννης Θεοχάρης

Οι 2 όμιλοι των 5 ομάδων που λαμβάνουν μέρος σε αυτή την τελική φάση είναι οι εξής:

Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ  

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΑΟΚ ΑΣ

ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

Το πρόγραμμα των παιχνιδιών του ομίλου της Ν.Ε.Λ έχει ως εξής:

Α  ΟΜ.     ΑΘΗΝΑΣ     ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΦΑΛΗΡΟΥ 

1η  αγωνιστική  Πέμπτη   20/07/2017

ΩΡΑ: 20:00   ΠΑΟΚ   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 21:30   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 

Α ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ     ΚΟΛ/ΡΙΟ   Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 

2η  αγωνιστική  Παρασκευή   21/07/2017

ΩΡΑ: 12:00   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ  ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 13:00  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Α ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ     ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΦΑΛΗΡΟΥ 

3η  αγωνιστική  Παρασκευή   21/07/2017

ΩΡΑ: 20:00  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 21:30  ΠΑΟΚ   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

4η  αγωνιστική  Σάββατο   22/07/2017

ΩΡΑ: 11:00   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 12:30  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΟΚ

5η  αγωνιστική  Σάββατο   22/07/2017

ΩΡΑ: 18:00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:30  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Την Κυριακή θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί, οι τελικοί και οι αγώνες τελικής κατάταξης για τη σεζόν που κλείνει. Το πρόγραμμα της Κυριακής έχει ως εξής:

ΚΥΡΙΑΚΗ   23/07/2017  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ 

ΩΡΑ:  09:00  η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου

ΩΡΑ:  10:00  η  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου

ΩΡΑ:  11:00  η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)

ΩΡΑ:  12:00  η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)

ΚΥΡΙΑΚΗ  23/07/2017  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ 

ΩΡΑ:  17:30 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  18:30 ΦΙΛΙΚΟ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΩΡΑ: 19:30   ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

***Πολλές ευχές από όλους μας για καλή επιτυχία***