Η ομάδα Μίνι Παίδων της Ναυταθλητικής Ένωσης Λάρισας βρίσκεται για ακόμη μια χρονιά στην ελίτ των Ελληνικών συλλόγων υγρού στίβου, καθώς είναι μία εκ των οκτώ ομάδων που θα αγωνιστούν για την τελική κατάταξη στο φετινό πρωτάθλημα!

Η τελική φάση του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί στην Πάτρα, με οικοδεσπότες το φιλικό σωματείο του Ν.Ο.Πατρών, από την Παρασκευή 20 Ιουλίου μέχρι την Κυριακή 22 Ιουλίου.

Η Ν.Ε.Λ βρίσκεται στον Β’ όμιλο μαζί με τους Ν.Ο.Πατρών, Ν.Ο.Χανίων και Άρη Θεσσαλονίκης. Στον Α’ όμιλο συμμετέχουν οι ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός και Ν.Ο.Ρεθύμνου.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα της τελικής φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός

1 η αγωνιστική Παρασκευή 20/07/2018

ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ — ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΟΚ — ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2 η αγωνιστική Παρασκευή 20/07/2018

ΩΡΑ: 19:30 ΠΑΟΚ — ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ — ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

3 η αγωνιστική Σάββατο 21/07/2018

ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ — ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ — ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χανίων, Άρης Θεσσαλονίκης, Ναυταθλητική Ένωση Λάρισας

1 η αγωνιστική Παρασκευή 20/07/2018

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ — ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 13:45 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ — ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

2 η αγωνιστική Παρασκευή 20/07/2018

ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ — ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:45 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ — ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΗΣ

3 η αγωνιστική Σάββατο 21/07/2018

ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ — ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 10:15 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ — ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/07/2018 ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΟΠ

ΩΡΑ: 16:30 η 4 η ομάδα του Α’ ομίλου με την 4 η ομάδα του Β’ ομίλου (7η – 8 η θέση)

ΩΡΑ: 18:00 η 3 η ομάδα του Α’ ομίλου με την 3 η ομάδα του Β’ ομίλου (5η – 6 η θέση)

ΩΡΑ: 19:30 η 1 η ομάδα του Α’ ομίλου με την 2 η ομάδα του Β’ ομίλου

ΩΡΑ: 21:00 η 2 η ομάδα του Α’ ομίλου με την 1 η ομάδα του Β’ ομίλου

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/07/2018 ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΟΠ

ΩΡΑ: 11:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Η αποστολή της Ν.Ε.Λ στην τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων:

Χατζήνας, Μπανάσιος, Παπαναστασίου, Τσιότρας, Ράπτης, Παπαδημητρίου, Μότσιας, Βίτκος, Ζαχόπουλος, Παράσχος, Καραλής, Χρονόπουλος, Χρηστίδης, Ζέππος.

Προπονητής της ομάδας ο Γιάννης Θεοχάρης και βοηθός προπονητή ο Κώστας Γαλανόπουλος.

***Καλή επιτυχία στην ομάδα μας***

2018-07-23T09:34:17+00:00